Körforgásos gazdaság
Fenntarthatósági programunk első pillére a körforgásos gazdasághoz kapcsolódik. Meg akarjuk akadályozni, hogy a nyersanyagok és anyagok hulladékként vesszenek el, és minimalizálni akarjuk a kibocsátást.
Számos meglévő termékünk már most is segíti ügyfeleinket, végfelhasználóinkat és másokat abban, hogy fenntarthatóbbá váljanak. Ezzel egyidejűleg a fenntarthatóságot még inkább beépítjük tevékenységeinkbe és folyamatainkba. Ennek érdekében három pillérből álló fenntarthatósági programot dolgoztunk ki.
Felelős vízgazdálkodás
Az első téma a felelős vízhasználat, amely a "Tiszta víz és higiénia" fenntartható fejlődési célhoz kapcsolódik. Termékeink természetesen már most is hozzájárulnak ehhez, és saját szervezetünkben is fontos cél: "2026-ra 20%-kal kevesebb ivóvizet akarunk felhasználni az előállított termékek tonnájára vetítve". Ez fokozatosan és különböző módokon fog történni. Például az ivóvíz és a talajvíz mellett megvizsgáljuk annak lehetőségét is, hogy több esővizet használjunk fel egészségügyi vagy hűtési célokra.
A szénlábnyom csökkentése
A következő téma a szénlábnyom csökkentése, amely az "éghajlatváltozás mérséklése" fenntartható fejlődési célhoz kapcsolódik. A szén-dioxid vagy CO2 döntő szerepet játszik a globális felmelegedésben. 2030-ig a gyártott termék tonnájára vetítve a felére csökkentjük a gyártási folyamatok CO2-kibocsátását, különösen a saját szállítás és a teljes energiafogyasztás terén. Ezért például energiatakarékosabb gépeket fogunk vásárolni, és átállunk az alacsony szén-dioxid-kibocsátású közlekedésre. 2025-ig kizárólag megújuló energiaforrásokból származó villamos energiát fogunk használni.
Anyaghatékonyság
A harmadik téma a körforgásos gazdaság pillérén belül az anyaghatékonyság, amely a "Fenntartható városok és közösségek" és a "Felelős fogyasztás és termelés" fenntartható fejlődési célokhoz kapcsolódik. Azon dolgozunk, hogy növeljük az újrahasznosított anyagok arányát termékeinkben. Célunk, hogy 2025-re több mint felére növeljük az újrahasznosítható anyagok felhasználását.
Amikor az anyaghatékonyságra összpontosít, a csomagolást is meg kell vizsgálnia. Arra törekszünk, hogy olyan kartoncsomagolást és HDPE záróelemeket használjunk, amelyek teljes egészében újrahasznosított anyagból készülnek. Kezdeményezések vannak folyamatban e cél 2025-ig történő elérése érdekében.
Hulladékgazdálkodás
A negyedik és egyben utolsó téma a körforgásos gazdaság pillérén belül a hulladékgazdálkodás, amely az anyaghatékonysággal azonos SDG-k alá tartozik. 2026-ra a gyártással kapcsolatos hulladék mennyiségét a gyártott termék tonnájára vetítve 10%-kal kívánjuk csökkenteni.
Szeretne többet megtudni?
Kérdése van a fenntarthatósági stratégiánkkal kapcsolatban, vagy szeretne többet megtudni? Hagyja meg adatait, és mi felvesszük Önnel a kapcsolatot.